Birini Kendimden Soğutmak İçin Dua

0
38

İstemediği ve sevmediği birisinden kurtulmak için günümüzde pek çok kişi birini kendimden soğutmak için dua yöntemine başvurabilmektedir. Son derece etkili bir manevi uygulama olan birisini kalıcı olarak kendinden soğutma duası, Allah’a içten bir şekilde dua edilmesi halinde kısa sürede güçlü etkilerini göstermeye başlayabilmektedir. Hoşlanmadığı kişileri kendilerinden uzak tutmak ve soğutmak isteyen kişilerin tercihi olan birini kendimden soğutmak için dua yöntemi, bugün genç ya da yaşlı birçok kişinin yardımına oldukça hızlı bir şekilde yetişebilmektedir. İstenilen bazı önemli koşulların yerine getirilmesini de gerektiren söz konusu kendinden soğutma duaları, kalıcı etkilere neden olmaları ile de bilinmektedir.

Kendinden soğutmak için dua okuma yönteminde ilk olarak abdest alınması gerektiğinden söz edilebilmektedir. Zira abdest almadan Allah’a dua etmenin sonucunda edilen bütün duaların kabul edilmeyeceği söylenebilmektedir.

Birini Kendimden Soğutmak İçin Dua Nasıl Edilmeli

Birini kendinden soğutmak için dua etme yönteminde dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar bulunmaktadır. Buna göre ilk olarak soğuma duasına başlamadan önce kalbin gerçek anlamda temiz olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü kalbi kötü olan kişilerin dua etseler dahi bu duaların Allah tarafından kabul edilme olasılığının oldukça düşük olduğu söylenebilmektedir. Bu nedenle birisini kendinden soğutmak isteyen ve dua yöntemine başvurmayı düşünenlere mümkün mertebe iyilik yapmaları ve insanlara karşı kötü düşünmemeleri tavsiye edilmektedir. Düşünceleri ve kalbi temiz olan insanların ettikleri duaların Allah katında gerçekten kabul edilen dualar arasında olduğu bilinmektedir.

Tüm bunların yanı sıra birisini kendinden tam anlamıyla soğutmak için dua yöntemine başvurmadan önce etrafın da temiz olmasına dikkat etmek gereklidir. Bu yüzden abdest alındıktan sonra dua etmeye başlamadan önce duanın edileceği mekanın da iyice temizlenmesi ve yüksek ölçüde sessizlik sağlanması büyük önem arz etmektedir.

Birini Kendimden Soğutmak İçin Dua Kaç Kez Yapılmalı

Birini kendinden kalıcı olarak soğutmak için dua etmeyi düşünen kişilerin en çok merak ettikleri sorulardan birisi de soğutma duasını kaç defa okumaları gerektiğidir. Buna göre soğutma dualarının sayılarının duadan duaya değişebilmekle birlikte genellikle günde 44 defa okunarak 7 gün boyunca devam ettirilmesi gerektiği dile getirilebilmektedir. 7 gün boyunca eksiksiz şekilde dua okunması halinde birini kendimden soğutmak için dua yönteminin ilk belirtilerini göstermeye başlayabileceği söylenebilir. Söz konusu dua yönteminde tam etkinin görülebilmesi içinse yaklaşık olarak 15 gün beklenmesi gerektiği ek olarak belirtilebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here