Kendine Bağlama Duası

0
46

İnsanlar her zaman sevdikleri ile birlikte olmak ve bu birlikteliğin aradaki sevgi ve saygı bağlarını yitirmeden uzun yıllar boyu sürmesini isterler. Bu oldukça doğal bir istektir fakat bazı durumlarda bu güzel isteğin önünde çeşitli engeller olur. Dolayısıyla bağlılık biter. Bağlılığın bitmesine sebep olan çok farklı noktalar olabilir. Bu noktalardan bazıları araya üçüncü kişilerin girmesi ( aldatma gibi olaylar ), ailelerin ilişkiye karışması ya da kişinin bir süre sonra sevgi bağını yitirmesi olarak gözlemlenmektedir.

İnsanlar böyle durumlarında ellerinden bir şey gelmediği zaman büyülere ya da dualara başvururlar. Çoğu kişi büyü yaptırmaktan çekindiği için başka doğru bir yol olan dualara başvurur. Kendine bağlama duası da bu dualardan bir tanesidir. Bu yazımızda kendine bağlama duasının ne olduğunu, kendine bağlama duasının etkilerinin neler olduğunu ve kimlerin bu duayı yapabileceğini anlattık.

Kendine Bağlama Duası Nedir?

Kendine bağlama duası adından da anlaşılacağı üzere bir kişinin istediği bir kişiyi kendisine bağlı hale getirmek için yaptığı dua türüdür. Bu duanın tamamen iyi niyetler ile yapılması gerekmektedir. Bu sebep ile kişi bu duayı yapar iken sadece gerçekten seviyor, istiyor olduğu kişiye yapmalıdır. Çünkü aksi takdirde dua kötü niyetler ile yapılmış olur ve elbette duanın gerçekleşmesi gibi bir durum söz konusu olamaz.

Kendine bağlama duasının günah olup olmadığı da çok merak edilmektedir. Şunu bilmelisiniz ki dua etmek hiçbir şekilde günah değildir. İslami açıdan bir sakıncası yoktur. İyi netler ile yaptığınız ve sadece Allah’a sığındığınız dua işleminin İslami açıdan bir sakıncası bulunmamaktadır.

Kendine Bağlama Duasının Etkileri Nelerdir?

Kendine bağlama duası etkileri arasında şu etkiler başlıca gözlemlenmektedir:

  • Yapıldıktan belli bir süre sonra etkisini göstermeye başlayan bu duanın başlıca etkisi kişilerin arasındaki sevgi ve saygı bağının tekrar güçlü hale gelmesidir. Bağlılıkta en önemli faktör sevgidir ve bu dua sevginin yeniden doğuşunu sağlar.
  • Eğer ilişkinizin olduğu kişi sizi aldatıyor ise bu duayı yaptıktan sonra aldatma işini bırakır ve size daha da bağlı hale gelir.
  • İlişkiye aileler karışıyor ve bu durum çiftlerden birini olumsuz etkiliyor ise bu durum da ortadan kalkar. Böylece ilişki büyük bir bağlılık ile sürer.

Kendine Bağlama Duasını Kim Yapar?

Kendine bağlama duasını isteyen herkes yapabilir. Tek şart inançlı, istekli ve iyi niyetli olmaktır. Eğer siz de bu duayı yapmayı istiyor iseniz çekinmeden gönül rahatlığı ile dua işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here